Group Stage

POOL A
completed
07 Sep 18:45
Round 1
Round 2
Round 3
13
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
7
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
6
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
5
Andersson & Brink
Final rank: 16
SWE
3
Stankevicius & Knasas
Final rank: 16
LTU
11
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
10
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
8
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
3
Andersson & Brink
Final rank: 16
SWE
15
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
9
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
5
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
POOL B
completed
07 Sep 21:45
Round 1
Round 2
Round 3
16
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
8
Popov & Reznik
Final rank: 6
UKR
4
Wickler & Sagstetter
Final rank: 6
GER
2
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
1
Boehlé & Sengers
Final rank: 16
NED
19
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
13
Popov & Reznik
Final rank: 6
UKR
7
Wickler & Sagstetter
Final rank: 6
GER
3
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
15
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
14
Wickler & Sagstetter
Final rank: 6
GER
3
Popov & Reznik
Final rank: 6
UKR
POOL C
completed
08 Sep 17:45
Round 1
Round 2
Round 3
8
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
6
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
6
Pascariuc & Leitner
Final rank: 11
AUT
6
Heidrich & Dillier
Final rank: 11
SUI
5
Smedins & Rinkevics
Final rank: 16
LAT
17
Heidrich & Dillier
Final rank: 11
SUI
9
Pascariuc & Leitner
Final rank: 11
AUT
8
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
7
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
15
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
5
Heidrich & Dillier
Final rank: 11
SUI
5
Pascariuc & Leitner
Final rank: 11
AUT
POOL D
completed
08 Sep 20:45
Round 1
Round 2
Round 3
11
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
10
Waller & Friedl
Final rank: 11
AUT
9
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
6
Bialokoz & Batrane
Final rank: 11
GBR
2
Day & Cuzmiciov
Final rank: 16
ISR
11
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
7
Waller & Friedl
Final rank: 11
AUT
5
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
5
Bialokoz & Batrane
Final rank: 11
GBR
14
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
9
Waller & Friedl
Final rank: 11
AUT
6
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
Play off of 5th places
completed
08 Sep 22:25
Round 1
15
Stankevicius & Knasas
Final rank: 16
LTU
15
Boehlé & Sengers
Final rank: 16
NED
6
Smedins & Rinkevics
Final rank: 16
LAT
3
Day & Cuzmiciov
Final rank: 16
ISR
Play off
completed
09 Sep 14:00
Round 1
Round 2
Round 3
10
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
2
Stankevicius & Knasas
Final rank: 16
LTU
2
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
0
Andersson & Brink
Final rank: 16
SWE
0
Bialokoz & Batrane
Final rank: 11
GBR
4
Bialokoz & Batrane
Final rank: 11
GBR
3
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
2
Andersson & Brink
Final rank: 16
SWE
2
Stankevicius & Knasas
Final rank: 16
LTU
7
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
5
Stankevicius & Knasas
Final rank: 16
LTU
2
Andersson & Brink
Final rank: 16
SWE

Quarterfinals

Quarterfinal A
completed
09 Sep 15:45
Round 1
Round 2
Round 3
9
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
8
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
7
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
5
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
2
Heidrich & Dillier
Final rank: 11
SUI
11
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
10
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
8
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
3
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
10
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
10
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
4
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
Quarterfinal B
completed
09 Sep 18:45
Round 1
Round 2
Round 3
11
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
8
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
8
Wickler & Sagstetter
Final rank: 6
GER
7
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
1
Waller & Friedl
Final rank: 11
AUT
12
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
10
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
6
Wickler & Sagstetter
Final rank: 6
GER
0
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
10
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
8
Wickler & Sagstetter
Final rank: 6
GER
8
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
Quarterfinal C
completed
09 Sep 21:45
Round 1
Round 2
Round 3
11
Pascariuc & Leitner
Final rank: 11
AUT
6
Popov & Reznik
Final rank: 6
UKR
5
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
5
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
3
Bialokoz & Batrane
Final rank: 11
GBR
10
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
10
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
7
Popov & Reznik
Final rank: 6
UKR
5
Pascariuc & Leitner
Final rank: 11
AUT
13
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
10
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
4
Popov & Reznik
Final rank: 6
UKR
Play off
completed
10 Sep 16:30
Round 1
14
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
7
Solhaug & Mol
Final rank: 11
NOR
4
Pascariuc & Leitner
Final rank: 11
AUT

Semifinals

Semifinal A
completed
10 Sep 18:15
Round 1
Round 2
Round 3
15
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
8
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
8
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
5
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
5
Wickler & Sagstetter
Final rank: 6
GER
16
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
14
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
3
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
2
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED
12
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
11
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
8
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
Semifinal B
completed
10 Sep 21:15
Round 1
Round 2
Round 3
15
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
11
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
5
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
1
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
0
Popov & Reznik
Final rank: 6
UKR
11
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
7
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
6
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
4
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
11
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
9
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
8
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
Play off
completed
11 Sep 18:30
Round 1
17
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
6
Gauthier-Rat & Krou
Final rank: 6
FRA
4
Brouwer & Meeuwsen
Final rank: 6
NED
3
van Werkhoven & Immers
Final rank: 6
NED

FINALS

FINAL
completed
11 Sep 20:15
Round 1
Round 2
Round 3
15
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
8
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
7
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
5
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
4
Varenhorst & Penninga
Final rank: 5
NED
23
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
7
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST
5
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
1
Berntsen & Mol
Final rank: 4
NOR
14
Mol & Sørum
Final rank: 1
NOR
10
Åhman & Hellvig
Final rank: 2
SWE
10
Nõlvak & Tiisaar
Final rank: 3
EST

Final result

1
Mol & Sørum
NOR
2
Åhman & Hellvig
SWE
3
Nõlvak & Tiisaar
EST
4
Berntsen & Mol
NOR
5
Varenhorst & Penninga
NED
6
Gauthier-Rat & Krou
FRA
6
Popov & Reznik
UKR
6
Wickler & Sagstetter
GER
6
van Werkhoven & Immers
NED
6
Brouwer & Meeuwsen
NED
11
Solhaug & Mol
NOR
11
Heidrich & Dillier
SUI
11
Pascariuc & Leitner
AUT
11
Waller & Friedl
AUT
11
Bialokoz & Batrane
GBR
16
Stankevicius & Knasas
LTU
16
Andersson & Brink
SWE
16
Boehlé & Sengers
NED
16
Smedins & Rinkevics
LAT
16
Day & Cuzmiciov
ISR