Group Stage

POOL A
completed
07 Sep 17:30
Round 1
Round 2
Round 3
9
Placette & Richard
Final rank: 11
FRA
8
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
7
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
5
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
4
Carro & González
ESP
12
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
10
Placette & Richard
Final rank: 11
FRA
10
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
5
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
15
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
7
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
3
Placette & Richard
Final rank: 11
FRA
POOL B
completed
07 Sep 20:30
Round 1
Round 2
Round 3
15
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
9
Stam & Schoon
Final rank: 11
NED
7
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
5
Hermannová & Štochlová
Final rank: 11
CZE
3
Kravcenoka & Konstantinova
Final rank: 17
LAT
11
Stam & Schoon
Final rank: 11
NED
7
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
6
Hermannová & Štochlová
Final rank: 11
CZE
4
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
15
Stam & Schoon
Final rank: 11
NED
10
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
2
Hermannová & Štochlová
Final rank: 11
CZE
POOL C
completed
08 Sep 16:30
Round 1
Round 2
Round 3
19
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
5
Helland-Hansen & Olimstad
Final rank: 6
NOR
3
Van den Vonder & van Deun
Final rank: 11
BEL
2
Hollas & Soomets
Final rank: 17
EST
1
Piersma & van Driel
Final rank: 17
NED
13
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
10
Helland-Hansen & Olimstad
Final rank: 6
NOR
3
Van den Vonder & van Deun
Final rank: 11
BEL
0
Hollas & Soomets
Final rank: 17
EST
15
Helland-Hansen & Olimstad
Final rank: 6
NOR
11
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
1
Van den Vonder & van Deun
Final rank: 11
BEL
POOL D
completed
08 Sep 19:30
Round 1
Round 2
Round 3
10
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
9
Ypma & van Driel
Final rank: 6
NED
8
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
4
Lahti-Liukkonen & Parkkinen
Final rank: 11
FIN
4
Gruszczynska & Wachowicz
Final rank: 17
POL
11
Lahti-Liukkonen & Parkkinen
Final rank: 11
FIN
10
Ypma & van Driel
Final rank: 6
NED
9
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
4
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
14
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
9
Ypma & van Driel
Final rank: 6
NED
4
Lahti-Liukkonen & Parkkinen
Final rank: 11
FIN
Play off
completed
08 Sep 21:55
Round 1
Round 2
14
Kravcenoka & Konstantinova
Final rank: 17
LAT
10
Carro & González
ESP
5
Gruszczynska & Wachowicz
Final rank: 17
POL
3
Piersma & van Driel
Final rank: 17
NED
0
Carro & González
ESP
0
Gruszczynska & Wachowicz
Final rank: 17
POL
0
Piersma & van Driel
Final rank: 17
NED
Play off
completed
09 Sep 13:30
Round 1
Round 2
Round 3
4
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
2
Hollas & Soomets
Final rank: 17
EST
1
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
0
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
0
Kravcenoka & Konstantinova
Final rank: 17
LAT
8
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
3
Hollas & Soomets
Final rank: 17
EST
2
Kravcenoka & Konstantinova
Final rank: 17
LAT
1
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
6
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
4
Kravcenoka & Konstantinova
Final rank: 17
LAT
2
Hollas & Soomets
Final rank: 17
EST

Quarterfinals

Quarterfinal A
completed
09 Sep 14:30
Round 1
Round 2
Round 3
17
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
12
Placette & Richard
Final rank: 11
FRA
6
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
4
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
1
Lahti-Liukkonen & Parkkinen
Final rank: 11
FIN
15
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
7
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
7
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
6
Placette & Richard
Final rank: 11
FRA
15
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
12
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
4
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
Quarterfinal B
completed
09 Sep 17:30
Round 1
Round 2
Round 3
14
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
5
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
4
Helland-Hansen & Olimstad
Final rank: 6
NOR
4
Ypma & van Driel
Final rank: 6
NED
3
Van den Vonder & van Deun
Final rank: 11
BEL
14
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
10
Ypma & van Driel
Final rank: 6
NED
4
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
1
Helland-Hansen & Olimstad
Final rank: 6
NOR
13
Ypma & van Driel
Final rank: 6
NED
11
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
9
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
Quarterfinal C
completed
09 Sep 20:30
Round 1
Round 2
Round 3
11
Stam & Schoon
Final rank: 11
NED
8
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
8
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
5
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
2
Hermannová & Štochlová
Final rank: 11
CZE
7
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
7
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
5
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
2
Stam & Schoon
Final rank: 11
NED
15
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
5
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
2
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
Play off
completed
10 Sep 16:00
Round 1
9
Helland-Hansen & Olimstad
Final rank: 6
NOR
8
Stam & Schoon
Final rank: 11
NED
6
Placette & Richard
Final rank: 11
FRA

Semifinals

Semifinal A
completed
10 Sep 17:00
Round 1
Round 2
Round 3
9
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
8
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
7
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
5
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
4
Helland-Hansen & Olimstad
Final rank: 6
NOR
17
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
12
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
7
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
4
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN
12
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
7
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
2
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
Semifinal B
completed
10 Sep 20:00
Round 1
Round 2
Round 3
11
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
7
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
5
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
3
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
2
Ypma & van Driel
Final rank: 6
NED
12
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
8
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
7
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
3
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
21
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
11
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
1
Davidova & Baieva
Final rank: 6
UKR
Play off
completed
11 Sep 18:00
Round 1
14
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
9
Makhno & Makhno
Final rank: 6
UKR
4
Windeleff & Bisgaard
Final rank: 6
DEN

FINALS

FINAL
completed
11 Sep 19:00
Round 1
Round 2
Round 3
10
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
6
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
5
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
4
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
2
Vergé-Dépré & Bentele
Final rank: 5
SUI
11
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
7
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO
5
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
3
Dumbauskaite & Grudzinskaite
Final rank: 4
LTU
13
Borger & Laboureur
Final rank: 1
GER
13
Hüberli & Brunner
Final rank: 2
SUI
2
Kotnik & Lovšin
Final rank: 3
SLO

Final result

Carro & González
ESP
1
Borger & Laboureur
GER
2
Hüberli & Brunner
SUI
3
Kotnik & Lovšin
SLO
4
Dumbauskaite & Grudzinskaite
LTU
5
Vergé-Dépré & Bentele
SUI
6
Makhno & Makhno
UKR
6
Windeleff & Bisgaard
DEN
6
Helland-Hansen & Olimstad
NOR
6
Davidova & Baieva
UKR
6
Ypma & van Driel
NED
11
Placette & Richard
FRA
11
Stam & Schoon
NED
11
Hermannová & Štochlová
CZE
11
Van den Vonder & van Deun
BEL
11
Lahti-Liukkonen & Parkkinen
FIN
17
Kravcenoka & Konstantinova
LAT
17
Piersma & van Driel
NED
17
Hollas & Soomets
EST
17
Gruszczynska & Wachowicz
POL